Artur-Debski

„Polski poseł zamieszkał w Londynie, żeby przekonać się, dlaczego Polakom jest tam tak dobrze”. Taką informację można było ostatnio przeczytać na łamach kilku największych brytyjskich gazet. Artur Dębski z Twojego Ruchu przyleciał w weekend tanimi liniami lotniczymi do Londynu aby przekonać się dlaczego tak wielu Polaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii.

Continue reading »

Wzrost kwoty wolnej od podatku

Opublikowane przez | 7 kwietnia 2014 | Podatki, Poradnik, Praca, Prawo

hmrc

W związku ze zmianami dotyczącymi podniesienia progu podatkowego, które weszły wczoraj w życie, już trzy miliony osób zatrudnionych na terenie Wielkiej Brytanii nie musi odprowadzać podatku dochodowego. Premier Wielkiej Brytanii wysłał w ten sposób jednoznaczną wiadomość Partii Konserwatywnej, która domagała się ulg dla najbogatszych podatników, płacących najwyższe podatki. David Cameron uważa, że obniżanie podatków niższej klasie średniej jest jednym z jego największych osiągnieć.

Continue reading »

Tygodniowy czas pracy w Wielkiej Brytanii

Opublikowane przez | 4 lipca 2013 | Poradnik, Praca, Prawo

uk-clock

Wiele osób wyjeżdżających do pracy na Wyspy zadaje sobie pytanie o tygodniowy czas pracy. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozwala na określenie przybliżonych zarobków, gdyż w Wielkiej Brytanii płaca naliczana jest stawką godzinową.

We wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej uregulowania dotyczące czasu pracy są teoretycznie takie same. Jest to jedna z dziedzin, które Unia zdecydowała się regulować, nie pozostawiając jej w wyłącznej gestii prawodawstwa krajów członkowskich.

Continue reading »

eu-pracownicy

W Wielkiej Brytanii minimalna stawka godzinowa określana jest w Kodeksie Pracy. W roku bieżącym wynosi ona 6,19 funta i dotyczy pracowników powyżej 21 roku życia. Stawki dla pracowników młodszych są nieco inne. Także minimalna płaca w rolnictwie odbiega od ustalonej w Kodeksie i różni się w zależności od regionu Wielkiej Brytanii.

Continue reading »

Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii

Opublikowane przez | 4 lipca 2013 | Poradnik, Praca, Prawo

uk-min

Wybierając się do pracy do Anglii warto wiedzieć jakich zarobków można oczekiwać i ile można tam zarobić. Obowiązujące prawo pracy nie pozwala na dyskryminacje płacową pracowników z zagranicy.

Wysokość minimalnej stawki godzinowej określona jest ustawą i gwarantuje pracownikom, że pracodawca za wykonaną pracę nie może zapłacić mniej. Wszelkie umowy określające zarobki poniżej tego poziomu są nieważne w świetle prawa. Ministerstwo pracy określa minimalną stawkę godzinową zwaną krajową płacą minimalną.

Continue reading »

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy?

Opublikowane przez | 3 lipca 2013 | Poradnik

uk-driving

W Wielkiej Brytanii chcąc zdawać egzaminy teoretyczny i praktyczny, powinniśmy wiedzieć, iż możemy wykonać oba egzaminy w języku polskim. Gdy będziemy rezerwować dla siebie najlepszy termin odbycia egzaminu, poinformujmy, iż chcemy aby egzamin został przeprowadzony w naszym ojczystym języku. Wtedy będąc na egzaminie teoretycznym, obok pytań wyświetlanych w języku angielskim, uzbrojony w słuchawki, usłyszysz w nich tłumaczenie pytań w języku polskim.

Continue reading »

Czas oczekiwania na zwrot podatku z UK

Opublikowane przez | 8 czerwca 2013 | Podatki, Poradnik

czas

Podatnicy przebywający na terenie Wielkiej Brytanii mają różne możliwości rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Forma rozliczenia zależy od dochodu i statusu zatrudnienia, inaczej bowiem rozliczany będzie pracownik, inaczej osoba samozatrudniona, a jeszcze inaczej osoba bezrobotna.

Continue reading »

Stawki podatkowe w Wielkiej Brytanii

Opublikowane przez | 8 czerwca 2013 | Podatki, Poradnik

paye coding

Każdy, kto pracuje na terenie Zjednoczonego Królestwa powinien rozliczyć się z tamtejszym Urzędem Skarbowym.

1-go stycznia 2007 roku kraje członkowskie Unii Europejskiej podpisały konwencję o unikaniu podwójnego opodatkowania. Dla naszych rodaków pracujących na Wyspach oznacza to, że podlegają tylko opodatkowaniu w miejscu, gdzie pracują, a nie jak to było wcześniej, również w Polsce.

Continue reading »

Strona 1 z 212
Aktualne oferty pracy z Angliii na Twojego maila